Jak na čmelíky ?

Čmelíci jsou problém ve většině našich kurníků a holubníků. Na trhu existuje hodně přípravků proti nim ,rozlišují se jak způsobem použití, účinností i cenou některé jsou účinné krátkodobě jiné ani to. Tento problém jsme řešili spoustu let až vloni jsme dostali radu od našich kamarádů ze sousední ZO ,že už několik let používají přípravek Baymite, který se ředí 10 ml na 2.5 l vody.

Použití

Aplikace se provádí podle velikosti kurníku nebo holubníku nejlépe klasickým zahradnickým postřikovačem.Prvně je potřeba zařízení vyčistit a následně ve večerních hodinách při vyšší venkovní teplotě provést samotné vystříkání i se zvířaty a nemusíte se bát je pořádně postříkat až to z nich kape. Zvířatům neškodí a ochraná lhůta na vejce je 0 po týdnu je to potřeba opakovat zase večer a rok je po problému.

Nevýhody-výhody

Jediný problém tohoto přípravku je balení,velké je dost drahé 1 litr cca 6.000 kč , ale jsou veterináři co to rozlívají takže 50 ml vychází kolem 300 kč což je oproti třeba čmelíkostopu , který působí jen krátce je výborná cena a tím že je to na celý rok.

jak_na_cmeliky.txt · Poslední úprava: 2021/06/13 12:33 autor: franta
 
Kromě míst, kde je explicitně uvedeno jinak, je obsah této wiki licencován pod následující licencí: CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
Recent changes RSS feed Donate Powered by PHP Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki